HAYAD’dan KATAR’a bir “KATRE” kardeşlik

HAYAD’dan KATAR’a bir “KATRE” kardeşlik

onur No Comments
  Faaliyetler

Hatay Yardımlaşma Derneği Katar’da yaşanan ambargoya karşı çalışma başlatarak Hatay’da yetişen kavun, domates soğan gibi ürünlerle birlikte 5 Tır’lık gıda desteğinde bulunacak.

Cumhuriyet Mahallesinde bulunan dernek merkezinde bir araya gelen dernek üyeleri aldıkları kararla tamamen Kırıkhanlı yardımseverler tarafından başlatılan kardeşlik bağı için 5 Tır gıda desteğinde bulunacaklarını beyan ettiler.

Derneğimizden Emine Erdoğan’a ziyaret

onur No Comments
  Faaliyetler

HAYAD Derneği Başkanı Rahmi Vardı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi ile dernek hakkında görüşmeler yaparak bilgi verdi.

İstanbul’da bulunan HAYAD Derneği yöneticileri ile istişare toplantısı yapmak üzere üç günlük toplantıya katılan Hayad Başkanı Rahmi Vardı ve Hayadspor Başkanı Mehmet Toklucu çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Kırıkhan’da

onur No Comments
  Faaliyetler

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Kırıkhan’a gelerek Hayad Derneğinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Türk Kızılay’ı Genel Başkanı bugün sabah saatlerinde Kırıkhan’da bulunan Hayad Derneğine ziyaret gerçekleştirerek Suriyelilerin yaşam koşullarını ve yapılan yardımları yerinde inceledi.

5 Bin öğrenciye kıyafet yardımı yapıldı

onur No Comments
  Faaliyetler

Suriye’de iç savaşdan kaçarak Kırıkhan’da hayat mücadelesi veren Suriyelilere Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) tarafından yardımlar yapılmaya devam ediyor.

1. Derece ihtiyaç sahibi 800 aileye gıda yardımı

onur No Comments
  Faaliyetler

Kırıkhan’da daha önceden tespit edilen 1. Derece ihtiyaç sahibi 800 aileye Hayad Derneği gıda yardımında bulundu.

Ramazan öncesi Gıda dağıtımları

onur No Comments
  Faaliyetler

Hatay Yardımlaşma Derneği Kırıkhan’da bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere Ramazan öncesi gıda yardımında bulundu.

Her ay 5 Bin aileye HAYAD Gıda Bankası aracılığıyla dağıtımlarını sürdürüldüğünü belirten Dernek Başkanı Rahmi Vardı ‘Yardımlarımız dernek merkezinden uzak olan mahallelerimize gelemedikleri için dağıtım aracımızla yapıyoruz. Mesaj atarak belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz’ dedi.

5 Bin aileye 13 Ton alabalık dağıtttık

onur No Comments
  Faaliyetler

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi 5 Bin aile için hayırsever işadamlarının gönderildiği alabalık dağıtıldı.

Sakarka Akyazı Altındere Alabalık Tesisleri tarafından Kırıkhan’da bulunan ihtiyaç sahibi aileler için gönderilen 24 Bin adet alabalık dağıtımı gerçekleşti.